Datafeed - jak używać?


Zanim zaczniemy

 

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat data feedów, przeczytaj artykuł na temat ich automatycznego eksportowania. Pamiętaj, że nie każdy reklamodawca musi w swojej kampanii udostępniać data feed! W niektórych programach może on być niedostępny lub być widoczny wyłącznie dla określonych wydawców. Jeśli nie znajdziesz data feedów, których chcesz użyć do promowania – skontaktuj się z nami pisząc na wydawcy@netsalesmedia.pl. W zgłoszeniu opisz problem i koniecznie zaznacz, do jakiej kampanii data feed jest Ci potrzebny.

 
Zaczynajmy!

 

Zacznij od zalogowania się na swoje konto wydawcy. Następie wybierz „Product data feeds” w menu głównym z lewej strony. Po kliknięciu zobaczysz stronę, jak poniżej:

 

Jeśli używasz więcej, niż jednej powierzchni reklamowej, upewnij się, że wybrałeś odpowiednią. Możesz zmienić ad space klikając listę „Edytuj ad space”.

To bardzo ważne – po pierwsze dlatego, że akcje generowane przez użytkowników będą przypisane do powierzchni którą tu wybierzesz. Po drugie: do niektórych kampanii i datafeedów możesz mieć dostęp wyłącznie dla określonych ad space’ów.

 
Używanie data feedów

 

Gdy już wybierzesz odpowiedni ad space i feed – kliknij na ikonkę znajdującą się obok feeda, którego potrzebujesz.

W panelu możesz konfigurować feed produktowy zależnie od swoich potrzeb. Po pierwsze możesz wybrać (z pola po lewej strony) informacje o produktach, które są Ci potrzebne. Dodając je do pola po prawej stronie sprawisz, że te informacje znajdą się w feedzie, który wyeksportujesz.

Aby wybrać isotne dla Ciebie informacje o produktach zaznacz pojedynczą informację w polu po lewej stronie i kliknij przycisk „Dodaj”. Jeśli przytrzymasz CTRL możesz też wybrać kilka informacji na raz i również dodać je klikając „Dodaj”. Aby dodać wszystkie pola na raz, klikając „Dodaj wszystkie”. Jeśli przeniesiesz do prawego pola informacje, których jednak nie potrzebujesz – usuń je klikając „Usuń” lub „Usuń wszystkie”.

Po prawej stronie znajdziesz przyciski, które umożliwią Ci ustawienie informacji w datefeedzie w kolejności, która będzie dla Ciebie najbardziej użyteczna.

Niżej znajdziesz kolejne trzy opcje do wyboru:

  1. Format, w którym chcesz ściągnąć datfeed (CSV, JSON lub XML)
  2. Ogranicznik, czyli znak który dzielić będzie informacje w wierszach datafeedu (średnik, przecinek lub tabulator)
  3. Czy plik ma być skompresowany (do formatu ZIP, GZ, TAR.GZ), czy nie

Po ustawieniu wszystkich opcji wedle swoich preferencji możesz pobrać datafeed używając linku lub klikając przycisk „Download”.