Eksport danych


 
Jak zacząć?

Aby wyeksportować interesujące Cię dane, kliknij zakładkę „Eksportuj” w pasku menu po lewej stronie. Otworzy się poniższa strona:

Eksport danych

Jak widać, strona z eksportami to lista wszystkich typów danych jakie możesz eksportować. Za pomocą opcji wyboru zakresu dat możesz wybrać, jakiego okresu mają dotyczyć eksportowane dane. Możesz je wyeksportować w formatach CSV, XLS albo XML, używając odpowiednich ikon po prawej stronie.

 
Żródła danych

W zależności od tego jaki typ eksportu wybierzesz, będzie on zawierał inne dane. Kliknij w poniższe typy raportowania, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakiego typu danych możesz się tam spodziewać.

 
Eksportowanie raportów o ad media (materiałach reklamowych)

Na dole strony znajdziesz opcję eksportu statystyk dotyczących ad media. Generowanie tego raportu jest nieco bardziej zaawansowane. Zacznij od kliknięcia w ikonkę , otworzy się poniższe okno:

 

Pozwoli Ci ono wyfiltrować interesujące Cię dane. W domyślnych ustawieniach wszystkie opcje są zaznaczone, użycie opcji filtrowania będzie zawężało zakres danych. Przyjrzyjmy się poszczególnym filtrom:

  • Zaczynając od góry, możesz zawęzić informacje o ad media do danego ad space’u (powierzchni reklamowej). Pamiętaj, że ta opcja jest możliwa tylko kiedy masz utworzony więcej niż jeden ad space i jesteś przyłączony do różnych programów partnerskich.
  • Opcja Reklamodawca pozawala Ci wyeksportować dane o ad media należących do danego programu partnerskiego.
  • Opcja Kategoria trackingu pozwala Ci wyeksportować dane o ad media przypisanych tylko do wybranych kategorii trackingowych.
  • Opcja Paczki reklamowe daje możliwość eksportu danych o ad media znajdujących się w wybranych paczkach reklamowych.

Później musisz już tylko wybrać opcję formatu pliku (CSV, XLS lub XML). Jeśli zaznaczysz opcję Link trackingowy, Twój eksport będzie zwierał również link trackingowy danego ad media (kod kliknięcia). Gdy zdefiniujesz już wszystkie opcje, kliknij w przycisk Exportuj.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o wszystkich możliwych danych, jakie dostępne są w tym typie eksportu, przeczytaj ten artykuł.

Jak ustawić automatyczny eksport danych?

Na tej stronie możesz również zdefiniować automatyczny eksport danych. Aby dowiedzieć się jak to zrobić, zapoznaj się z tym artykułem.